5 maja 2021
Porady

Finansowanie nieruchomości – czy kapitał jest konieczny?

Finansowanie nieruchomości dla wielu oznacza konieczność zgromadzenia kapitału, często niemałego. Czy rzeczywiście trzeba go mieć, żeby zarabiać na nieruchomościach? Istnieje na to sposób, a nawet kilka.

Wbrew powszechnie panującej opinii, finansowanie nieruchomości nie musi wiązać się ze zgromadzeniem dużego kapitału. Właściwie nie trzeba mieć go wcale. Nawet jeśli teraz wydaje Ci się to nierealne – w praktyce wcale nie jest to takie trudne. Można finansować nieruchomości bez kapitału. Jedyny warunek, to obranie odpowiedniej strategii i konsekwentna realizacja wyznaczonego celu.

Jak finansować nieruchomości bez kapitału?

Punktem wyjścia musi być zdobycie odpowiedniej wiedzy, dzięki której ocenisz rentowność inwestycji. Pomimo tego, że inwestowanie w nieruchomości pozwala uzyskać aktywa bezpieczniej, niż inwestując na giełdzie, ryzyko zawsze istnieje. Odpowiednia wiedza pozwala sprawdzić potencjał nieruchomości – to punkt wyjścia do zdobycia niezbędnego kapitału i sfinansowania zakupu nieruchomości.

Finansowanie nieruchomości za pomocą kredytu

Kredyt to tak samo popularny, jak i problematyczny sposób na finansowanie nieruchomości. A to za sprawą zdolności kredytowej, którą musi wykazać się kredytobiorca. Sama forma finansowania jest dobrym sposobem na zdobycie niezbędnego kapitału – pod warunkiem, że bank udzieli niezbędnych środków.

Zbiórka środków na dany cel

Aby  nabyć nieruchomość można także wykorzystać finansowanie społeczne albo rozpytać się wśród znajomych, którzy – być może – będą chętni na wspólną inwestycję. Jeśli w otoczeniu Twoich najbliższych znajdują się osoby, które są w stanie pożyczyć Ci pieniądze, to także dobry sposób na zdobycie kapitału.

Finansowanie nieruchomości przez inwestorów

Mogą to być mniejsi lub więksi inwestorzy, którzy po przedstawieniu parametrów finansowych zechcą wyłożyć kapitał. Inwestor musi dokładnie wiedzieć, na czym zarobi i jak uzyska satysfakcjonującą rentowność. Analiza potencjału nieruchomości jest tutaj absolutnie niezbędna.

Inwestowanie i zarabianie na obcym kapitale

Nie jest tajemnicą, że wielu ludzi inwestuje i zarabia na nieruchomościach, wykorzystując do tego kapitał zewnętrzny. To dobry sposób na start i wejście w rynek nieruchomości, który w przyszłości może dać spory zysk. Doskonałym przykładem takiego działania jest Horyzont Inwestycji, który właśnie w ten sposób zaczynał. Ogromna wiedza na temat rynku nieruchomości pozwoliła wybrać rentowne inwestycje, aznajomość branży dała pole do działania. Pojawili się inwestorzy, którzy byli chętni zainwestować swoje oszczędności, ponieważ znali potencjał nieruchomości i jej parametry finansowe. Postanowili skorzystać z okazji i w ten sposób zarobili niemałe pieniądze po kilku miesiącach. Współpraca zaowocowała tym, że do dzisiaj korzystają z ofert wybieranych przez Horyzont Inwestycji i uzyskują satysfakcjonującą ich rentowność.

Skąd zdobyć niezbędną wiedzę?

Początkujący fliperzy i inwestorzy muszą posiąść niezbędną wiedzę, która pozwoli im wejść na rynek inwestycji w nieruchomości. Rozwiązaniem mogą być szkolenia, poruszające konkretne zagadnienia z zakresu inwestycji -w tym także te, na których można zdobyć potrzebne informacje odnośnie finansowania nieruchomości. Dzięki temu zyskasz pełen obraz różnych sposobów finansowania, poznasz wady i zalety każdego z nich, a w efekcie – znajdziesz najlepszy dla siebie sposób na pozyskanie kapitału.Informacji można szukać na własną rękę – to prawda. Internet jest bogatym źródłem wiedzy i warto z niego korzystać, ale trzeba wziąć też pod uwagę wiarygodność tych źródeł.

Już wkrótce, podczas organizowanych szkoleń, eksperci z Horyzont Inwestycji podzielą się rzetelnymi informacjami, a przy okazji odpowiedzą na nurtujące pytania. W ten sposób zyskasz pewność, że naprawdę wiesz, skąd pozyskać kapitał i jak zweryfikować rentowność inwestycji.

Horyzont Inwestycji prężnie działa na rynku nieruchomości, oferując dostęp do wiedzy, którą zdobywaliśmy na przestrzeni wielu lat. Oferta szkoleniowa obejmuje swym zakresem szeroką wiedzę z zakresu inwestycji oraz praktyczne porady, które będzie można wykorzystać w swoich działaniach inwestycyjnych. Tematyka spotkań jest bardzo szeroka – od wprowadzenia na rynek początkujących inwestorów, którzy otrzymają zestaw najistotniejszych informacji potrzebnych do dokonania pierwszej inwestycji, aż do bazy wiedzy o flipach. Podczas szkolenia dowiesz się między innymi jak znaleźć okazję, jak ocenić jej potencjał czy jak obliczyć rentowność projektu. Pokażemy Ci, co należy zrobić krok po kroku i jakie elementy musisz uwzględnić, aby spieniężyć nieruchomość z zyskiem.

Po szkoleniu otrzymasz certyfikat, a gdy tylko znajdziesz okazję – możemy ją dla Ciebie sfinansować. Mamy za sobą ponad 200 zrealizowanych inwestycji. Być może kolejna będzie właśnie Twoja? Zapraszamy do udziału w szkoleniu!

Paweł Kuczera

Polecany artykuły

30 kwietnia 2024

Akademia Inwestycyjna

LOKALIZACJA KONFERENCJI:  Haston City Hotel 51-117 Wrocław, ul. Irysowa 1-3 CZYM JEST AKADEMIA INWESTYCYJNA? AKADEMIA INWESTYCYJNA jest doskonałą okazją do zbudowania solidnego portfela kontaktów, do [...]
Czytaj więcej
13 października 2022

Kapitał w spółce z o.o. – co warto o nim wiedzieć?

W kolejnym odcinku serii duet podatkowo-prawny, dr Monika Mucha i Marzena Zdyrko-Woźniak, które w studio Horyzont Inwestycji gości Paweł Kuczera, wyjaśniają szczegółowo kwestie [...]
Czytaj więcej
2 października 2022

Dobry biznes jest najlepszą sztuką!

Zastanawiasz się jakie możliwości niesie inwestowanie w nieruchomości i dlaczego dzięki nim można pomnażać kapitał w bardzo prosty i szybki sposób? Paweł Kuczera [...]
Czytaj więcej
14 września 2022

Jak być agentem nieruchomości w trudnych czasach?

Gościem Pawła Kuczery jest odnoszący sukcesy agent nieruchomości, specjalizujący się w sprzedaży apartamentów premium. Jak to robi? Dostosowuje i wdraża różnego [...]
Czytaj więcej
24 sierpnia 2022

Spółka jawna w pigułce

Spółka jawna – oto bohaterka najnowszego odcinka z serii Horyzont Inwestycji, w którym Paweł Kuczera gości duet prawno-podatkowy. Ekspertki – dr Monika Mucha i Marzena Zdyrko-Woź[...]
Czytaj więcej
18 sierpnia 2022

4 edycja Wielkiej Wymiany Kontaktów – musisz tam być!

Bez względu na to, gdzie mieszkacie, czym się zajmujecie lub jaki jest wasz styl życia, to wydarzenie jest dla Was! Kolejna – 4 edycja Wielkiej Wymiany Kontaktów – odbędzie [...]
Czytaj więcej