5 maja 2021
Porady

Finansowanie nieruchomości – czy kapitał jest konieczny?

Finansowanie nieruchomości dla wielu oznacza konieczność zgromadzenia kapitału, często niemałego. Czy rzeczywiście trzeba go mieć, żeby zarabiać na nieruchomościach? Istnieje na to sposób, a nawet kilka.

Wbrew powszechnie panującej opinii, finansowanie nieruchomości nie musi wiązać się ze zgromadzeniem dużego kapitału. Właściwie nie trzeba mieć go wcale. Nawet jeśli teraz wydaje Ci się to nierealne – w praktyce wcale nie jest to takie trudne. Można finansować nieruchomości bez kapitału. Jedyny warunek, to obranie odpowiedniej strategii i konsekwentna realizacja wyznaczonego celu.

Jak finansować nieruchomości bez kapitału?

Punktem wyjścia musi być zdobycie odpowiedniej wiedzy, dzięki której ocenisz rentowność inwestycji. Pomimo tego, że inwestowanie w nieruchomości pozwala uzyskać aktywa bezpieczniej, niż inwestując na giełdzie, ryzyko zawsze istnieje. Odpowiednia wiedza pozwala sprawdzić potencjał nieruchomości – to punkt wyjścia do zdobycia niezbędnego kapitału i sfinansowania zakupu nieruchomości.

Finansowanie nieruchomości za pomocą kredytu

Kredyt to tak samo popularny, jak i problematyczny sposób na finansowanie nieruchomości. A to za sprawą zdolności kredytowej, którą musi wykazać się kredytobiorca. Sama forma finansowania jest dobrym sposobem na zdobycie niezbędnego kapitału – pod warunkiem, że bank udzieli niezbędnych środków.

Zbiórka środków na dany cel

Aby  nabyć nieruchomość można także wykorzystać finansowanie społeczne albo rozpytać się wśród znajomych, którzy – być może – będą chętni na wspólną inwestycję. Jeśli w otoczeniu Twoich najbliższych znajdują się osoby, które są w stanie pożyczyć Ci pieniądze, to także dobry sposób na zdobycie kapitału.

Finansowanie nieruchomości przez inwestorów

Mogą to być mniejsi lub więksi inwestorzy, którzy po przedstawieniu parametrów finansowych zechcą wyłożyć kapitał. Inwestor musi dokładnie wiedzieć, na czym zarobi i jak uzyska satysfakcjonującą rentowność. Analiza potencjału nieruchomości jest tutaj absolutnie niezbędna.

Inwestowanie i zarabianie na obcym kapitale

Nie jest tajemnicą, że wielu ludzi inwestuje i zarabia na nieruchomościach, wykorzystując do tego kapitał zewnętrzny. To dobry sposób na start i wejście w rynek nieruchomości, który w przyszłości może dać spory zysk. Doskonałym przykładem takiego działania jest Horyzont Inwestycji, który właśnie w ten sposób zaczynał. Ogromna wiedza na temat rynku nieruchomości pozwoliła wybrać rentowne inwestycje, aznajomość branży dała pole do działania. Pojawili się inwestorzy, którzy byli chętni zainwestować swoje oszczędności, ponieważ znali potencjał nieruchomości i jej parametry finansowe. Postanowili skorzystać z okazji i w ten sposób zarobili niemałe pieniądze po kilku miesiącach. Współpraca zaowocowała tym, że do dzisiaj korzystają z ofert wybieranych przez Horyzont Inwestycji i uzyskują satysfakcjonującą ich rentowność.

Skąd zdobyć niezbędną wiedzę?

Początkujący fliperzy i inwestorzy muszą posiąść niezbędną wiedzę, która pozwoli im wejść na rynek inwestycji w nieruchomości. Rozwiązaniem mogą być szkolenia, poruszające konkretne zagadnienia z zakresu inwestycji -w tym także te, na których można zdobyć potrzebne informacje odnośnie finansowania nieruchomości. Dzięki temu zyskasz pełen obraz różnych sposobów finansowania, poznasz wady i zalety każdego z nich, a w efekcie – znajdziesz najlepszy dla siebie sposób na pozyskanie kapitału.Informacji można szukać na własną rękę – to prawda. Internet jest bogatym źródłem wiedzy i warto z niego korzystać, ale trzeba wziąć też pod uwagę wiarygodność tych źródeł.

Już wkrótce, podczas organizowanych szkoleń, eksperci z Horyzont Inwestycji podzielą się rzetelnymi informacjami, a przy okazji odpowiedzą na nurtujące pytania. W ten sposób zyskasz pewność, że naprawdę wiesz, skąd pozyskać kapitał i jak zweryfikować rentowność inwestycji.

Horyzont Inwestycji prężnie działa na rynku nieruchomości, oferując dostęp do wiedzy, którą zdobywaliśmy na przestrzeni wielu lat. Oferta szkoleniowa obejmuje swym zakresem szeroką wiedzę z zakresu inwestycji oraz praktyczne porady, które będzie można wykorzystać w swoich działaniach inwestycyjnych. Tematyka spotkań jest bardzo szeroka – od wprowadzenia na rynek początkujących inwestorów, którzy otrzymają zestaw najistotniejszych informacji potrzebnych do dokonania pierwszej inwestycji, aż do bazy wiedzy o flipach. Podczas szkolenia dowiesz się między innymi jak znaleźć okazję, jak ocenić jej potencjał czy jak obliczyć rentowność projektu. Pokażemy Ci, co należy zrobić krok po kroku i jakie elementy musisz uwzględnić, aby spieniężyć nieruchomość z zyskiem.

Po szkoleniu otrzymasz certyfikat, a gdy tylko znajdziesz okazję – możemy ją dla Ciebie sfinansować. Mamy za sobą ponad 200 zrealizowanych inwestycji. Być może kolejna będzie właśnie Twoja? Zapraszamy do udziału w szkoleniu!

Paweł Kuczera

Polecany artykuły

28 lipca 2022

Co dalej z naszymi pieniędzmi?

Od dłuższego czasu tematem numer jeden publicznych debat jest inflacja. Jednak polityczni spin doktorzy zamiast konkretów na temat tego jak w walczyć z tym niekorzystnym zjawiskiem, skierowali [...]
Czytaj więcej
22 lipca 2022

Spółka z o.o. – dlaczego warto ją założyć?

O tym, że nieznajomość prawa szkodzi – w tym prawa podatkowego – przekonał się już niejeden przedsiębiorca. Jak odnaleźć się w gąszczu zawiłych sformułowań i niejasnych wytycznych, tak [...]
Czytaj więcej
8 czerwca 2022

Flipowanie na rynku pierwotnym – korzyści i zagrożenia

Mianem flippingu określamy strategię inwestowania w nieruchomości. W tym przypadku przedsiębiorca nie kupuje jednak mieszkania pod wynajem, lecz po to, żeby sprzedać go z zyskiem. Zanim inwestor [...]
Czytaj więcej
3 czerwca 2022

HORYZONT INWESTYCJI zaprasza na SPOTKANIA REGIONALNE

Jak dobrze kupić i drogo sprzedać, czyli mądre inwestowanie w nieruchomości Jesteś zainteresowany inwestowaniem w nieruchomości? Zastanawiasz się, czy na tak zatłoczonym i przesyconym rynku jest [...]
Czytaj więcej
26 maja 2022

Zainwestuj z zyskiem w stolicy Karkonoszy!

Jelenia Góra – miasto położone nieco ponad 100 kilometrów od Wrocławia. To tutaj powstaje kolejna inwestycja, realizowana przez Horyzont Inwestycji: osiedle „Pod Jeleniami”. Zaplanowany ROI [...]
Czytaj więcej
19 maja 2022

Gdzie inwestować w nieruchomości? Poznaj najlepsze lokalizacje

Zamierzasz ulokować kapitał w nieruchomościach? Planujesz zakup mieszkania pod wynajem, a może chcesz rozpocząć przygodę z flippingiem? Aby osiągnąć zysk, powinieneś zwrócić uwagę na różne [...]
Czytaj więcej