25 maja 2021
Porady

Jak inwestować w nieruchomości, gdy traktujesz to jako zajęcie dodatkowe?

Dla jednych inwestycje to sposób na życie, z kolei inni chcieliby jedynie potraktować to jako zajęcie dodatkowe i formę dorobienia do pensji lub dywersyfikację innych przychodów. Jak inwestować w nieruchomości, jeśli nie chcesz się angażować na 100%? Czy to w ogóle możliwe? Sprawdzamy dostępne możliwości.

Nie sposób zaprzeczyć, że w inwestowaniu w nieruchomości tkwi ogromny potencjał. To otwarta ścieżka kariery, pełna możliwości i nowych wyzwań. To także jeden z najbardziej dochodowych biznesów, o ile podchodzisz do niego z odpowiednim nastawieniem i wiedzą. Niektórych zniechęca gromadzenie kapitału, a inni nie chcą się angażować na 100% – a przynajmniej nie tak od razu. Czy w takim razie warto w ogóle zaczynać?

Kto chce w ten sposób inwestować w nieruchomości?

Inwestycje w formie dodatkowego – ale nie jedynego – źródła dochodu, to dla wielu osób sposób na zapoznanie się z rynkiem nieruchomości. Dzięki temu można z pewną dozą pewności określić, czy jest to zajęcie, którego chcemy się podjąć na pełen etat, a jeśli nie – „starta” poświęconego na to czasu i środków nie będzie tak dotkliwa. Pozwoli bowiem naocznie się przekonać, o co chodzi w tym biznesie. I faktycznie wielu początkujących inwestorów właśnie w ten sposób zaczynało, by po czasie zająć się inwestowaniem w nieruchomości na poważnie.

Inwestowanie w nieruchomości jako zajęcie dodatkowe – podstawy

Inwestowanie w nieruchomości to wymagające i czasochłonne zajęcie. Nieruchomościom można poświęcić się w całości, co wiąże się z przyswojeniem ogromnej ilości wiedzy. Zwróć uwagę na to, że przestrzeń do inwestowania jest szeroka. Jeśli nie chcesz polegać na inwestycjach jako jedynym źródle dochodu i nie traktujesz tego zajęcia priorytetowo, w Twoim interesie jest skupić się na maksymalnej efektywności przy jak najmniejszym nakładzie czasowym.

Wejdź w to z planem

Aby inwestować w nieruchomości, potrzeba samodyscypliny, zwłaszcza jeśli chcesz to połączyć z inną pracą. Poza odpowiednią wiedzą nie ma ważniejszej rzeczy niż zaplanowana strategia biznesowa, której się trzymasz i realizujesz krok po kroku, aż do osiągniecia założonego celu. Odpowiedni biznesplan będzie działał na Twoją korzyść, ponieważ to on wyznacza ścieżkę działania. Jeśli od niego odejdziesz, stracisz czas – jedyną rzecz, na którą nie możesz sobie pozwolić, jeśli traktujesz inwestycje jako zajęcie dodatkowe.

Automatyzacja to sposób na zaoszczędzenie czasu

Jeśli chcesz inwestować w nieruchomości i traktować to jako zajęcie dodatkowe, musisz skupić się na tym, aby nie robić samodzielnie rzeczy, które możesz zautomatyzować. To jeden z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie czasu, a zarazem dobry nawyk u każdego przedsiębiorcy. Rynek technologiczny oferuje szereg rozwiązań, w tym także tych przeznaczonych tylko dla inwestorów. Korzystaj z kalkulatorów, przeglądarek ogłoszeń i narzędzi analitycznych. Musisz być wydajny, a najlepszym sposobem na osiągnięcie maksymalnej produktywności jest automatyzacja rutynowych czynności.

Kształć się

Dla osób, które w inwestowanie chcą zaangażować się tylko częściowo, wiedza jest kluczem do sukcesu. Będziesz musiał sporo czasu poświęcić na naukę już na początku, ale dzięki temu dowiesz się wszystkiego, co jest Ci potrzebne na start. Zdobywanie nowej wiedzy nie kończy się w momencie sfinalizowania pierwszej transakcji. Im szybciej będziesz się rozwijał, tym większa szansa na coraz bardziej zyskowne inwestycje.

Wiedzę możesz zdobywać na wiele różnych sposobów, ale najlepszym z nich jest czerpanie nauk od najlepszych. Szkolenia pozwalają nie tylko zdobyć podstawową wiedzę, ale i nabyć umiejętności praktycznych, które później możesz wykorzystać. Horyzont Inwestycji organizuje cykle szkoleniowe, z których mogą skorzystać także początkujący inwestorzy. Dzięki tak potężnej dawce wiedzy bez trudu wyznaczysz sobie ścieżkę inwestowania, którą będziesz mógł sukcesywnie realizować.

Skorzystaj z pomocy ekspertów

To oczywiste, że inwestując w nieruchomości i pracując na etacie czy nad jeszcze innym biznesem, nie możesz poświęcić się temu w całości. Współpraca z ekspertami może pozytywnie wpłynąć na Twoje inwestycje i pomoże zmaksymalizować zyski.

Siłą Horyzontu Inwestycji jest to, że skupia wokół siebie ekspertów z bardzo wielu dziedzin inwestowania w nieruchomości, a ludzie którzy tu pracujący, są w 100% pochłonięci pracą związaną właśnie z inwestowaniem — zarówno środków własnych, jak i inwestorów skupionych wokół marki. Jeśli masz odłożony kapitał i chcesz przeznaczyć go na inwestowanie w nieruchomości, możesz to zrobić z Horyzontem Inwestycji i pozostać spokojny, bo Twoimi pieniędzmi zajęła się grupa ekspertów. W ten sposób pośrednio stajesz się inwestorem i nie musisz wykazywać się wiedzą ekspercką, aby zarabiać na nieruchomościach, a wolny czas możesz poświęcić na zgłębianie tajników rynku nieruchomości.

Pamiętaj, że jakiekolwiek inwestycje wiążą się z ryzykiem. Od Ciebie będzie zależało, czy chcesz to ryzyko minimalizować, czy będziesz szedł w kierunku potencjalnie dużo większych zwrotów, ale obarczonych dużo większym ryzykiem, jak np. giełda, kryptowaluty czy FOREX. To jedyne pytanie, na które musisz odpowiedzieć podejmując decyzje o inwestowaniu. Pamiętaj też, że inwestowanie w nieruchomości od dziesiątek lat jest jedną z najbezpieczniejszy form lokowania kapitału.

Michał Chimko

Polecany artykuły

14 lipca 2021

Czy ceny nieruchomości będą dalej rosnąć? Dlaczego tak się dzieje?

Rynek nieruchomości nie zmienia się tak drastycznie, jak pozostałe obszary inwestycyjne, a mimo wszystko ceny nieruchomości są tematem, który gości na ustach wszystkich –tak samo [...]
Czytaj więcej
7 lipca 2021

Networking z Horyzontem Inwestycji – trampolina do sukcesu

Dziś nie można nie doceniać znaczenia networkingu. W biznesie to jedno z najlepszych źródeł rozwoju kariery i sukcesu zawodowego. Dobra sieć kontaktów może dostarczyć potencjalnych klientó[...]
Czytaj więcej
5 lipca 2021

Podatek VAT a remont przekraczający 30% wartości nieruchomości

Mogłoby się wydawać, że handel nieruchomościami, które wymagają remontu, to nic skomplikowanego. Kupujemy mieszkanie, wykonujemy remont i sprzedajemy z zyskiem – ot, cała filozofia. W praktyce sprawa [...]
Czytaj więcej
29 czerwca 2021

Zarabianie na flipach – o czym musisz wiedzieć?

Flipy to wyjątkowe inwestycje na rynku nieruchomości, które w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością. Pojęcie flipa wzięło się z języka [...]
Czytaj więcej
22 czerwca 2021

Jak zgłosić wynajem mieszkania?

Wynajem mieszkania to dla niektórych stałe, a czasem nawet jedyne, źródło dochodu. Wiele osób zastanawia się, jak zgłosić wynajem mieszkania. Pytania często nie [...]
Czytaj więcej
16 czerwca 2021

Wynajem mieszkania a urząd skarbowy – co musisz wiedzieć, aby nie narazić się na gniew fiskusa?

Wynajem mieszkania to jeden z lepszych sposobów na uzyskanie dochodu pasywnego. Z tego rozwiązania korzystają zarówno doświadczeni inwestorzy na rynku nieruchomości oraz osoby prywatne, któ[...]
Czytaj więcej