4 września 2021
Porady

Jak znaleźć mieszkanie na flipa?

Jak znaleźć mieszkanie na flipa?

Każda inwestycja opiera się na znalezieniu nieruchomości lub gruntu z potencjałem. Nie inaczej jest w przypadku flipów. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak znaleźć mieszkanie na flipa, aby cieszyć się z udanej inwestycji. Opowiemy też o najpopularniejszych praktykach i na co zwrócić uwagę, wybierając lokal.

Już na samym wstępie warto zaznaczyć, że nie każde mieszkanie nadaje się na flipa. Co więcej, można znaleźć mieszkania, które po prostu gwarantują zadowalający zysk i prawdziwe perełki, na których można zarobić nawet raz tyle, ile wynosił kapitał. Chociaż mogłoby się wydawać, że zadanie jest proste – w końcu lokali na rynku wtórnym nie brakuje – to tak naprawdę flipy są trudną formą inwestycji. Bezpieczną i zyskowną, ale zabierającą sporo czasu i wymagającą ogromu wiedzy. Początkujący inwestor ma utrudnione zadanie, bo brak doświadczenia może spowodować, że straci część pieniędzy, które wyłożył na nieruchomość. Osoby obyte z tematem doskonale zdają sobie sprawę, jakich błędów należy się wystrzegać i które mieszkania, mimo że na pierwszy rzut oka idealne, finalnie nie dadzą spodziewanego zysku.

Analiza rynku to podstawa

Jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć mieszkanie na flipa, musisz wiedzieć, że analiza rynku to absolutna podstawa. Podejdź do sprawy z biznesowo. Zbadaj, na czym można dobrze zarobić, które mieszkania dobrze się sprzedają i jakiej lokalizacji szuka potencjalny klient. Powinieneś odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Do jakiej grupy docelowej chcesz trafić? Mieszkanie ma kupić biznesmen, a może rodzina z dziećmi? W ten sposób nadasz kierunek swoim poszukiwaniom. Zorientuj się, jaka jest średnia cena rynkowa takiego mieszkania. Już na początku musisz też określić, jaki zysk będzie dla Ciebie zadowalający. Weź przy tym pod uwagę, że flipy choć są szybką formą inwestycji, to sprzedaż mieszkania z zyskiem na poziomie 10 tyś. złotych, kiedy do transakcji doszło po 6 miesiącach, daje ci zysk rzędu 1600 zł miesięcznie. Dla jednych kwota może być zadowalająca, inni uznają, że to gra niewarta świeczki – sam zdecyduj. Powinieneś też przemyśleć, w jaki sposób podniesiesz wartość zakupionej nieruchomości i jakie koszty przy tym poniesiesz.

Gdzie szukać mieszkania na flipa?

Dosłownie wszędzie. Im więcej miejsc sprawdzisz, tym większa szansa, że znajdziesz mieszkanie, które zagwarantuje duże zyski z inwestycji. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze miejsca,  w których można znaleźć dobre nieruchomości. Pamiętaj jednak, że nie sztuką jest kupić po prostu tanie mieszkanie. Niska cena nie zawsze da gwarancję, że flip zakończy się zyskiem. Istotną rolę ogrywa także ocena potencjału nieruchomości.

Portale ogłoszeniowe

Nawet jeśli jeszcze niewiele wiesz o flipach, to portale ogłoszeniowe z pewnością przyszły Ci do głowy jako pierwsze miejsce, w którym można szukać mieszkań. Nie jest to zły pomysł, a ofert do przejrzenia z pewnością nie zabraknie. Na portalach można znaleźć mieszkanie, które nadaje się na flipa, a filtry wyszukiwania z pewnością ułatwiają zawężenie wyników. Trzeba jednak pamiętać, że większość ofert to lokale w dobrym stanie, a sprzedający będzie chciał uzyskać jak najwyższą cenę.

Przetargi i licytacje komornicze

To zdecydowanie lepsze miejsce na szukanie mieszkań do flipów  ze względu na stosunkowo niskie ceny wywoławcze, a z całą pewnością niższe od tych rynkowych. Flipy opierają się na kupieniu lokalu taniej i sprzedaniu go drożej, więc jeśli uda Ci się nabyć nieruchomość za mniej, niż jest warta w rzeczywistości, możesz liczyć na większe zyski. Trzeba też wspomnieć, że takie mieszkania zwykle wymagają gruntownego remontu.

Współpraca z biurami pośrednictwa, agentami nieruchomości i sourcerami

Czasem kontakty z odpowiednimi osobami z branży są naprawdę wiele warte. Biura pośrednictwa i agenci nieruchomości to często pierwsze osoby, które dowiadują się o nowych mieszkaniach na sprzedaż, a jeśli jesteś z nimi w dobrym kontakcie – dostaniesz informacje jako pierwszy. Pamiętaj jednak, że tutaj aż trzy osoby chcą zarobić: sprzedający, agent lub sourcer i Ty.

Rozpowszechnianie informacji o kupnie mieszkania

Poczta pantoflowa zwykle działa bardzo sprawnie i możesz ją wykorzystać do własnych celów. Jeśli szukasz mieszkania na flipa, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamieścić taką informację na portalu lub w miejscach publicznych. Jeśli ktoś będzie miał lokal na sprzedaż, odezwie się do Ciebie sam. Przy tej metodzie nie możesz liczyć na zbyt wiele ofert, warto ją zastosować jako dodatkowy sposób na pozyskanie mieszkania na flipa.

Skorzystaj z pomocy ekspertów

Horyzont Inwestycji skupia grono ekspertów, którzy na co dzień zajmują się flipami. Nasi specjaliści to osoby z wieloletnim doświadczeniem, które mogą pomóc Ci wejść w świat nieruchomości. Możesz skorzystać z naszej wiedzy i wziąć udział w kursie stacjonarnym lub online, na którym poznasz sprawdzone i efektywne metody szukania mieszkań na flipy. U nas nauczysz się nie tylko gdzie szukać, ale też jak przygotować mieszkanie do sprzedaży i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Paweł Kuczera

Polecany artykuły

30 kwietnia 2024

Akademia Inwestycyjna

LOKALIZACJA KONFERENCJI:  Haston City Hotel 51-117 Wrocław, ul. Irysowa 1-3 CZYM JEST AKADEMIA INWESTYCYJNA? AKADEMIA INWESTYCYJNA jest doskonałą okazją do zbudowania solidnego portfela kontaktów, do [...]
Czytaj więcej
13 października 2022

Kapitał w spółce z o.o. – co warto o nim wiedzieć?

W kolejnym odcinku serii duet podatkowo-prawny, dr Monika Mucha i Marzena Zdyrko-Woźniak, które w studio Horyzont Inwestycji gości Paweł Kuczera, wyjaśniają szczegółowo kwestie [...]
Czytaj więcej
2 października 2022

Dobry biznes jest najlepszą sztuką!

Zastanawiasz się jakie możliwości niesie inwestowanie w nieruchomości i dlaczego dzięki nim można pomnażać kapitał w bardzo prosty i szybki sposób? Paweł Kuczera [...]
Czytaj więcej
14 września 2022

Jak być agentem nieruchomości w trudnych czasach?

Gościem Pawła Kuczery jest odnoszący sukcesy agent nieruchomości, specjalizujący się w sprzedaży apartamentów premium. Jak to robi? Dostosowuje i wdraża różnego [...]
Czytaj więcej
24 sierpnia 2022

Spółka jawna w pigułce

Spółka jawna – oto bohaterka najnowszego odcinka z serii Horyzont Inwestycji, w którym Paweł Kuczera gości duet prawno-podatkowy. Ekspertki – dr Monika Mucha i Marzena Zdyrko-Woź[...]
Czytaj więcej
18 sierpnia 2022

4 edycja Wielkiej Wymiany Kontaktów – musisz tam być!

Bez względu na to, gdzie mieszkacie, czym się zajmujecie lub jaki jest wasz styl życia, to wydarzenie jest dla Was! Kolejna – 4 edycja Wielkiej Wymiany Kontaktów – odbędzie [...]
Czytaj więcej