21 maja 2021
Porady

Które książki warto przeczytać według Marcina Kuryło? Cz. III

W cz. II wpisu na temat książek, które warto przeczytać, wskazałem pozycję książkową, która według mnie powinna się znaleźć w biblioteczce każdego biznesmena. Oto kolejne publikacje, których – moim zdaniem – nie może w niej zabraknąć.

Kolejne książki na liście moich bestsellerów, to seria publikacji autorstwa Briana Tracy. Kolejność będzie przypadkowa, ale każda z tych pozycji jest w moim odczuciu bardzo cenna. Zacznę od czegoś, co właściwie chyba polecają wszyscy, którzy osiągnęli sukces w biznesie.

“Zjedz tę żabę

Jest to książka, która pokazuje, jak powinniśmy sobie planować dzień, tydzień, miesiąc, rok i może najbliższe lata. To książka, która mówi o stawianiu celów. Ale tak naprawdę sam tytuł niesie za sobą najważniejszy przekaz – powinniśmy zacząć od tego, żeby zrobić najtrudniejsze zadanie, jakie mamy do wykonania. Jeżeli jest to zadanie do wykonania każdego dnia, to właśnie od niego powinno powinniśmy zacząć. Bo tak naprawdę gdy zrobimy to zadanie, to wszystkie pozostałe będą tylko łatwiejsze.

Bardzo ważne jest przyswojenie sobie pewnych nawyków, które są opisane w książce, a które ułatwią nam znacznie późniejsze funkcjonowanie. Ja właśnie tak funkcjonuję – staram się zawsze zaczynać dzień od rozwiązania najtrudniejszej sprawy. Chyba, że z różnego rodzaju powodów, należy to wykonać w innej kolejności. Wtedy jestem w stanie takie zdanie przesunąć, natomiast w każdym innym przypadku staram się realizować je w pierwszej kolejności.

Nawyki warte miliony

Kolejna pozycja Briana Tracy, którą warto przeczytać, to “Nawyki warte miliony”. Jest to książka, w której autor opisał nawyki najbogatszych ludzi – to, co oni w sobie kształtowali, żeby dojść do naprawdę wielkich pieniędzy. Bo tak naprawdę od organizacji naszej pracy bardzo często zależy to, gdzie będziemy za parę lat. Wiedza oczywiście jest bardzo ważna, ale nie mniej ważne są nawyki w organizacji swojego czasu pracy.

Kolejna książka Briana Tracy, którą polecam, to „Psychologia sprzedaży”, która pokazuje jak ważne jest to, żeby wierzyć w produkt, który mamy do sprzedaży. Produkt, którym często jesteśmy my sami, ale też nasz produkt handlowy czy usługa, którą mamy w swojej ofercie. Są to bardzo ważne rzeczy, na które autor tej książki zwraca uwagę. Uważam, że jest to kolejna pozycja, która należy przeczytać, chcąc zacząć inwestować i budować jakikolwiek biznes.

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Następna książka, którą warto przeczytać, to pozycja „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” (Dale Carnegie), która rozeszła się w 12-13 milionach egzemplarzy na całym świecie. Autor uczy, jak budować relacje w biznesie i relacje z ludźmi, z którymi współpracujemy – zarówno z niższego, jak i wyższego szczebla w naszej firmie. Carnegie uczy także w jaki sposób lepiej rozumieć ludzi i jak stać się bardziej lubianą osoba. Pokazuje przy tym, że to jak my się zmieniamy, ma wpływ na innych, którzy wówczas sami się przy nas zmieniają.

Kolejną książką, którą polecam, jest “Opanuj swój wewnętrzny głos” Blaira Singera. To książka, która uczy nas i pokazuje, że największe „hamulce” znajdują się w naszej głowie – to one powstrzymują nas przed robieniem kolejnych, czasem milowych kroków. Często strach, który rodzi się w naszej głowie, jest niczym głos, który nie pozwala nam zrobić kolejnego kroku w życiu osobistym i zawodowym. Ta książka pokazuje i daje rozwiązania, jak się tego głosu pozbyć. Co zrobić, żeby go nie słuchać. Ponadto autor zdradza, jak błyskawicznie zwiększyć swoją pewność siebie w chwilach, kiedy doświadczamy strachu, abyśmy mogli śmiało stawać do każdych negocjacji czy występować przed jakąkolwiek grupą społeczną. Pomaga również, jak odkryć i osiągnąć swoje marzenia, jak wyjść z załamania lub depresji i przekształcić destrukcyjne siły w autentyczną energię. Dodatkowo znajdziemy tam opis jak pokonać własne ograniczenia – jak np. nieśmiałość, która utrudnia nam realizację celów.

„Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie”

Bardzo ciekawą książką jest także pozycja Franka Bettgera „Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie”. Książka ta wskazuje, że prawdziwą drogą do sukcesu w sprzedaży jest ustalenie, czego chcą klienci, czyli ustalenie potrzeb, a później zapewnienie im tego. Pokazuje i uczy nas jak kreatywnie szukać tego, czego pragną nasi klienci i jak pomóc im dostrzec związek z naszym produktem, z tym co my im mamy do zaoferowania.

„Wywieranie wpływu na ludzi – teoria i praktyka”

Kolejna pozycja na mojej TOP liście, to książka wspomnianego już Roberta Cialdiniego „Wywieranie wpływu na ludzi – teoria i praktyka”. Dzięki lekturze dowiemy się, jak zdobyć autorytet wśród wielu ludzi. Autor pokazuje jak być lubianym, sympatycznym, a zarazem niedostępnym. Dzięki tej książce poznamy 6 uniwersalnych zasad, jak zostać osobą, która używa siły perswazji. Jest to wręcz obowiązkowa pozycja dla każdego, kto świadomie chce poszerzyć swoją wiedzę o fascynującym świecie ludzkich zachować i chce ją wykorzystać do osiągnięcia zamierzonych celów.

Dzięki książce Caldiniego dowiemy się i zauważymy z jakimi technikami wywierania wpływu spotykam się na co dzień oraz możemy posiąść umiejętność obrony przed tymi technikami. Dodatkowo będziemy mogli wykorzystać wiedzę zdobytą z tej książki w praktyce – do realizacji swoich własnych celów i wywierania wpływu na ludzi.

Czytaj i wdrażaj

Książki, które wymieniłem są moim zdaniem najważniejszymi pozycjami, które należy przeczytać, chcąc robić biznes. Choć możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, podejście do pieniędzy determinuje bardzo wiele naszych decyzji i działań. Dobrze jest to sobie uświadomić i zmienić ewentualne złe nawyki lub jeszcze lepiej wykorzystać posiadane zasoby. Zanim więc sięgniemy po książki o inwestowaniu w nieruchomości, warto zadbać o dobre podstawy.

Krótką lekturą, a jednocześnie trafnie wskazującą podstawową zasadę obchodzenia się z pieniędzmi, jest książką „Najbogatszy człowiek w Babilonie”( G. S. Clason). Napisana jak opowieść, którą lekko się czyta, jest jednocześnie jedną z najpraktyczniejszych książek motywacyjnych, poświęconych finansom osobistym i sztuce inwestowania. „Najbogatszy człowiek w Babilonie” podkreśla potężną zasadę dotyczącą finansów osobistych: najpierw płacisz sobie. Autor, za pomocą prostych, powiązanych historii, wyjaśnia, jak wyjść z długów, jednocześnie nadal płacąc sobie. Zwraca też uwagę, że oszczędzanie dla samego oszczędzania nie wystarczy. Robi się to po to, aby móc inwestować.

Polecany artykuły

30 kwietnia 2024

Akademia Inwestycyjna

LOKALIZACJA KONFERENCJI:  Haston City Hotel 51-117 Wrocław, ul. Irysowa 1-3 CZYM JEST AKADEMIA INWESTYCYJNA? AKADEMIA INWESTYCYJNA jest doskonałą okazją do zbudowania solidnego portfela kontaktów, do [...]
Czytaj więcej
13 października 2022

Kapitał w spółce z o.o. – co warto o nim wiedzieć?

W kolejnym odcinku serii duet podatkowo-prawny, dr Monika Mucha i Marzena Zdyrko-Woźniak, które w studio Horyzont Inwestycji gości Paweł Kuczera, wyjaśniają szczegółowo kwestie [...]
Czytaj więcej
2 października 2022

Dobry biznes jest najlepszą sztuką!

Zastanawiasz się jakie możliwości niesie inwestowanie w nieruchomości i dlaczego dzięki nim można pomnażać kapitał w bardzo prosty i szybki sposób? Paweł Kuczera [...]
Czytaj więcej
14 września 2022

Jak być agentem nieruchomości w trudnych czasach?

Gościem Pawła Kuczery jest odnoszący sukcesy agent nieruchomości, specjalizujący się w sprzedaży apartamentów premium. Jak to robi? Dostosowuje i wdraża różnego [...]
Czytaj więcej
24 sierpnia 2022

Spółka jawna w pigułce

Spółka jawna – oto bohaterka najnowszego odcinka z serii Horyzont Inwestycji, w którym Paweł Kuczera gości duet prawno-podatkowy. Ekspertki – dr Monika Mucha i Marzena Zdyrko-Woź[...]
Czytaj więcej
18 sierpnia 2022

4 edycja Wielkiej Wymiany Kontaktów – musisz tam być!

Bez względu na to, gdzie mieszkacie, czym się zajmujecie lub jaki jest wasz styl życia, to wydarzenie jest dla Was! Kolejna – 4 edycja Wielkiej Wymiany Kontaktów – odbędzie [...]
Czytaj więcej