Michał Chimko
Michał Chimko

Michał Chimko

Współwłaściciel

Przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem. Jest absolwentem studiów inżynierskich. Ukończył Wydział Budownictwa. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w obszarze handlu. Jego mocną stroną jest ekspercka wiedza w kwestiach technicznych i budowlanych, którą aktywnie wnosi, współtworząc markę Horyzont Inwestycji. Wśród jego zainteresowań znajduje się także aranżacja wnętrz.

Mój największy sukces, osiągnięcie, z którego jestem dumny, to ...

Patrząc z perspektywy prowadzenia działalności związanej z nieruchomościami, moim największym sukcesem jest to, jak bardzo ewoluowali pracownicy Horyzontu Inwestycji. Niejednokrotnie w momencie, gdy rozpoczynali pracę w firmie, nie mieli żadnej wiedzy na temat nieruchomości. Dzisiaj, bezpośrednio pod moją asystą, pracuje zespół ludzi, którzy doskonale sobie radzą i potrafią mnie zastąpić w ogromnej części moich obowiązków. Wiedzę i umiejętności, które im przekazałem, wykorzystują po to, aby rozwijać samych siebie i firmę. Moją największą dumą jest to, że rozwijają się właśnie dzięki tej iskrze, którą wy nich zapaliłem. Krótko mówiąc, moim największym osiągnięciem i dumą są ludzie, którymi otaczam się na co dzień w pracy. To dzięki nim szczeble drabiny sukcesu zdają się nie mieć końca.

Co Pana motywuje do działania?

W pracy najbardziej motywuje mnie efekt końcowy każdego z zadań, które wykonałem. Ludzie, którzy oglądając wykończone przeze mnie nieruchomości, mówią krótkie „wow” – to najcenniejsza nagroda za włożony trud. Taka reakcja daje mi olbrzymią dawkę motywacji to tego, aby każde następne zadanie było wykonane jeszcze lepiej od poprzedniego.

Jakie Pana cechy sprawiają, że jest Pan tu, gdzie jest?

Te cechy to uczciwość i lojalność wobec wszystkich ludzi, którzy są uczciwi i lojalni wobec mnie. Uważam, że w biznesie nie ma miejsca na sentymenty i jeśli ktoś nas raz oszuka, drugiej szansy nie będzie. Jestem tu gdzie jestem, ponieważ w moim życiu otaczam się tymi, którzy cenią te same wartości co ja i przede wszystkim naprawdę je rozumieją i stosują.

Niektórzy mają codzienne nawyki - czy ma Pan jakiś, który Pana zdaniem warto wdrożyć i dlaczego?

W życiu zawsze staram się szczególnie wykorzystywać jedną umiejętność, którą, uważam, mam dość wysoką rozwiniętą. Mianowicie świetnie dostosowuję się do każdych warunków, które mnie otaczają. Gdybym kierował się utartymi schematami postepowania, trudno byłoby mi się odnaleźć w znakomitej większości sytuacji. Wychodzę z założenia, że warto mieć „oczy dookoła głowy” i na wiele rzeczy patrzeć z różnej perspektywy. Jeśli analityczne podejście do bieżących problemów można nazwać nawykiem, to nagminnie go stosuję i jest to z pewnością ten nawyk, który polecam w sobie wyrobić.

Czym jest dla Pana inwestowanie na rynku nieruchomości?

Inwestowanie na rynku nieruchomości, na co dzień oznacza dla mnie zmaganie z zadaniami, postawionymi na drodze osiągania kolejnych celów. Każdy z tych drobnych celów przybliża mnie do głównego, który postawiłem sobie blisko siedem lat temu, ale którego jeszcze nie będę zdradzał. Inwestowanie w nieruchomości jest dla mnie jak każde inne przedsięwzięcie, którego realizacji się podjąłem. Robię wszystko aby być skutecznym. Profesjonalnie podchodzę do zadań. Inwestowanie w nieruchomości daje mi także możliwość zdobywania wiedzy i doświadczenia, którymi w niedalekiej przyszłości mam zamiar dzielić się z rzeszą tych, którzy chcą podążać podobną ścieżką, jak ja.