1 kwietnia 2021
Porady

Na co zwracać uwagę na rynku inwestycyjnym?

Żyjemy w czasach, które dają nam bardzo dużo możliwości i opcji inwestycyjnych. Począwszy od lokat bankowych, przez inwestycje w waluty, kryptowaluty, kamienie i metale szlachetne, po inwestycje w nieruchomości i na giełdzie. To naturalne, że inwestorzy zastanawiają się, gdzie ulokować swoje pieniądze i która z inwestycji da im najwyższą stopę zwrotu. Przeanalizujmy, co obecnie opłaca się najbardziej.

Kryptowaluty i giełda

Kryptowaluty są dziś uważane przez wiele osób za dość dobrą lokatę kapitału. Niestety jest to bardzo ryzykowna forma inwestowania. Coś, co bardzo szybko przyrasta, potrafi też równie szybko tracić na wartości. Rynek kryptowalut nie ustrzegł się przed różnego rodzaju spekulantami, którzy wykorzystują go do osiągania własnych korzyści majątkowych.

Pewną analogię do inwestowania w kryptowaluty widać w inwestowaniu na giełdzie, aczkolwiek giełda jest zdecydowanie bardziej przewidywalna. Inwestorzy giełdowi mają do dyspozycji przeróżne analizatory, które pomagają w podejmowaniu decyzji. Istnieją różnego rodzaju instrumenty, które mają „pilnować”, aby giełda nie była sterowana – chociaż mimo to od czasu do czasu słyszy się o próbach manipulacji giełdą, poprzez wywieranie wpływu na wzrost albo spadek cen akcji. Jeżeli ktoś zna mechanizmy giełdowe, potrafi interpretować analizy i wskaźniki, może zarobić na giełdzie kilka procent w skali roku, ale raczej nie będą to wyniki dwucyfrowe.

Lokaty bankowe i inwestycje w waluty

Lokaty bankowe są dzisiaj tak nisko oprocentowane, że inwestorzy masowo przenoszą pieniądze z lokat. Szukają innych miejsc do inwestowania swoich pieniędzy. Tak, by przynajmniej nie traciły na wartości, a najlepiej – by można było je pomnożyć. Inwestycje w silne waluty, takie jak dolar czy euro i być może jeszcze kilka innych stabilnych walut, niestety nie pozwalają dziś na pomnażanie kapitału. W tym przypadku można mówić co najwyżej o ochronie kapitału. Bardzo niskie oprocentowanie lokat sprzyja lokowaniu oszczędności w nieruchomościach. Osiąganie satysfakcjonujących zysków, rzędu nawet kilkunastu procent rocznie, jest możliwe – zwłaszcza, jeśli współpracuje się z fachowcami. Z taką firmą, jak Horyzont Inwestycji.

Inwestycje w kamienie i metale szlachetne

Kamienie i metale szlachetne to produkty często wybierane przez inwestorów. Zwykle jednak nie z myślą o dużym zarobku, ale raczej jako sposobie na ochronę kapitału. Kamienie i metale szlachetne mają duża wartość i łatwo je przewieźć – to inwestycja, która potrafi „ukryć” dużą wartość w niewielkim przedmiocie, jakim jest np. sztabka złota. Osoby inwestujące na tych rynkach czują się często stabilnie i bezpiecznie, mogąc mieć swoje dobra zawsze „blisko siebie”, z uwagi na ich niewielkie gabaryty.

Inwestycje w nieruchomości

Inwestycje w nieruchomości to coś, czym się zajmujemy na co dzień. Zdaniem ekspertów z Horyzont Inwestycji to obecnie najlepsza forma inwestowania. Oczywiście dla tych, którzy się na tym znają, a my z pewnością zaliczamy się do fachowców w tej dziedzinie. Nie tylko dlatego, że inwestycje w nieruchomości to coś, czym zajmujemy się już od lat. Ponadto cały czas się rozwijamy i osiągamy coraz lepsze wyniki. Inwestorzy, którzy z nami współpracują, uzyskują bardzo wysokie stopy zwrotu, co jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Dlaczego rekomendujemy inwestycje w nieruchomości?

Inwestycje w nieruchomości to lokowanie kapitału w coś, co się opłaca. Stopy zwrotu plasują się na poziomie od kliku do nawet kilkunastu procent w skali roku. W Horyzont Inwestycji przygotowujemy dla naszych inwestorów produkty, które pozwalają im zarabiać w przedziale mniej więcej 8-12% w skali roku – tzw. gotowce inwestycyjne. Zyski mogą osiągać nawet do 15%, szczególnie w przypadku mieszkań inwestycyjnych czy mieszkań pracowniczych. Obecnie na tych produktach uzyskuje się bardzo dobre wyniki. Wszystko wskazuje też na to, że w najbliższych latach ten trend się utrzyma. Polska znajduje się w grupie krajów rozwiniętych. Jestem przekonany, że jeśli chodzi o rynek nieruchomości, bardzo dużo będzie się jeszcze zmieniało. Ceny mieszkań będą nadal rosły i „goniły” ceny obowiązujące na rynkach europejskich, a wielkość tych wzrostów będzie wprost proporcjonalna do bogacenia się społeczeństwa.

Inwestycje w nieruchomości – pole nieograniczonych możliwości

Zarabiać na nieruchomościach można na wiele sposobów. Jednym z nich jest zwiększenie wartości przez remont. Ale to nie musi być koniec zysków na takim mieszkaniu. W Horyzont Inwestycji, niektóre pozyskane nieruchomości wynajmujemy, uzyskując tym samym comiesięczne wpływy. To dodatkowy obszar, w którym uzyskujemy duże przychody. Nasze zyski nie wynikają więc tylko ze zwiększenia wartości przez remont i zmianę ceny metra kwadratowego w czasie. Część zysków uzyskujemy z najmu posiadanych lokali – mieszkalnych, ale także usługowych, biurowych czy magazynowych.

W Polsce nadal będą potrzebni zagraniczni pracownicy. Co za tym idzie, utrzyma się zapotrzebowanie na lokale mieszkalne. Obecnie mieszkania pracownicze nie mają najwyższych standardów. Z czasem jednak, gdy sytuacja materialna zamieszkujących je osób będzie się poprawiać, zmienią się także ich preferencje i oczekiwania względem mieszkań. Początkowo będą to być może kawalerki, z czasem coraz większe lokum. Wielu zagranicznych pracowników będzie chciało osiąść w Polsce na stałe, co wiąże się ponownie z zapotrzebowaniem na kolejne mieszkania.

Długo- i krótkoterminowe spojrzenie na inwestycje w nieruchomości

Na nieruchomości należy patrzeć na kilka sposobów. Z jednej strony jako na inwestycje krótkoterminowe. Wtedy są to tzw. flipy. Żeby zarobić w ten sposób, czyli osiągnąć wysokie zyski, zdecydowanie trzeba pozyskiwać nieruchomości w dobrej cenie. Aby tego dokonać, konieczne jest przeprowadzenie bardzo głębokiej analizy rynku. Należy wiedzieć:

– jakie ceny są adekwatne w danej dzielnicy?

– ile można zapłacić za metr kwadratowy mieszkania w danej lokalizacji?

– jak szybko rotują tam mieszkania?

Inwestycje długoterminowe wymagają innego spojrzenia. Obecnie ceny krajowych nieruchomości są niższe, niż średnie ceny na rynku europejskim. Jednak od wielu lat rosną i zdaniem ekspertów z Horyzont Inwestycji będą rosły nadal. To kolejny doskonały powód, dla którego zdecydowanie rekomendujemy inwestycje w nieruchomości jako zabezpieczanie i przechowywanie majątku w bezpiecznej formie.

Marcin Kuryło

Polecany artykuły

30 kwietnia 2024

Akademia Inwestycyjna

LOKALIZACJA KONFERENCJI:  Haston City Hotel 51-117 Wrocław, ul. Irysowa 1-3 CZYM JEST AKADEMIA INWESTYCYJNA? AKADEMIA INWESTYCYJNA jest doskonałą okazją do zbudowania solidnego portfela kontaktów, do [...]
Czytaj więcej
13 października 2022

Kapitał w spółce z o.o. – co warto o nim wiedzieć?

W kolejnym odcinku serii duet podatkowo-prawny, dr Monika Mucha i Marzena Zdyrko-Woźniak, które w studio Horyzont Inwestycji gości Paweł Kuczera, wyjaśniają szczegółowo kwestie [...]
Czytaj więcej
2 października 2022

Dobry biznes jest najlepszą sztuką!

Zastanawiasz się jakie możliwości niesie inwestowanie w nieruchomości i dlaczego dzięki nim można pomnażać kapitał w bardzo prosty i szybki sposób? Paweł Kuczera [...]
Czytaj więcej
14 września 2022

Jak być agentem nieruchomości w trudnych czasach?

Gościem Pawła Kuczery jest odnoszący sukcesy agent nieruchomości, specjalizujący się w sprzedaży apartamentów premium. Jak to robi? Dostosowuje i wdraża różnego [...]
Czytaj więcej
24 sierpnia 2022

Spółka jawna w pigułce

Spółka jawna – oto bohaterka najnowszego odcinka z serii Horyzont Inwestycji, w którym Paweł Kuczera gości duet prawno-podatkowy. Ekspertki – dr Monika Mucha i Marzena Zdyrko-Woź[...]
Czytaj więcej
18 sierpnia 2022

4 edycja Wielkiej Wymiany Kontaktów – musisz tam być!

Bez względu na to, gdzie mieszkacie, czym się zajmujecie lub jaki jest wasz styl życia, to wydarzenie jest dla Was! Kolejna – 4 edycja Wielkiej Wymiany Kontaktów – odbędzie [...]
Czytaj więcej