3 lutego 2022
Aktualności

Podsumowanie 2021 roku – osiągnęliśmy wiele. Idziemy po więcej

Podsumowania roku są zawsze ważnym momentem, w każdym biznesie. W przypadku Horyzont Inwestycji widać jak na dłoni, ile udało nam się wspólnie osiągnąć. Czas na wyciągnięcie wniosków i przygotowanie planów na przyszłość. Zamykając rok 2021 możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że jesteśmy więcej niż zadowoleni. Jednak nie zwalniamy tempa i już dzisiaj wyznaczamy kolejne cele do osiągnięcia.

To był udany rok

Rok 2021 upłynął pod znakiem pandemii, która odcisnęła piętno na każdym sektorze gospodarczym. Rynek nieruchomości nie był tu wyjątkiem. Wynajem mieszkań przeżywał poważne załamanie, a ceny nieruchomości szalały. Wielu ekspertów twierdziło, że to już bańka cenowa, która lada moment pęknie.

My widzieliśmy tę sytuację nieco inaczej. Zamiast podejmować pochopne działania, postanowiliśmy uważnie przyjrzeć się rynkowi, nowym potrzebom nabywców i wyciągnąć wnioski. W efekcie udało się nam zamknąć 2021 rok z więcej niż satysfakcjonującym rezultatem. Łączny przychód, nie tylko Horyzontu Inwestycji, ale wszystkich spółek celowych, całego holdingu i inwestorów, którzy kupują nieruchomości na siebie i na swoje firmy, wyniósł – bagatela – 34 432 401 złotych!

W ubiegłym roku spłynęły do nas 1453 zapytania ofertowe od potencjalnych klientów, czyli średnio 120 zapytań miesięcznie. Największy zysk, jaki osiągnął w 2021 roku inwestor, dzięki współpracy z Horyzont Inwestycji, to 1 845 000 złotych brutto. I to z jednej inwestycji.

Zmiana strategii inwestowania

Doświadczony inwestor wie, że rynek nieruchomości jest dynamiczny, a trendy się zmieniają. Zmieniają się też potrzeby nabywców, co było wyraźnie widoczne na przestrzeni ubiegłego roku. Wiedzieliśmy, że my też musimy zmienić swoją strategię działania, bo inwestycje, które dawały satysfakcjonującą stopę zwrotu w 2020 roku, niekoniecznie były tak rentowne w roku ubiegłym.

Wielu pracowników przeszło na tryb home office, a to zrodziło nowe potrzeby wśród konsumentów. Większa przestrzeń w mieszkaniach i domach, miejsce wydzielone do pracy i odseparowane od reszty pomieszczeń oraz dostęp do własnego ogrodu, stały się motorem napędowym na rynku. Coraz więcej klientów chciało uciec od zgiełku miasta, a jednocześnie pozostać na tyle blisko centrum, aby dojazd nie zajmował zbyt wiele czasu.

Podążyliśmy za bieżącymi trendami i naszym głównym celem stały się inwestycje na obrzeżach miast. W efekcie zakupiliśmy grunty o łącznej powierzchni 68 284 m2. Planujemy wybudować na tych terenach blisko 450 jednostek, w tym.: domy wolnostojące i w zabudowie bliźniaczej, szeregowce, mieszkania itp. W myśl zasady dywersyfikacji portfela inwestycji, nie skierowaliśmy wszystkich działań w tym jednym kierunku. Flipy w dalszym ciągu są istotną częścią naszej działalności, a odkąd wrócił do łask wynajem mieszkań, to w tym obszarze też pozostajemy aktywni – w ubiegłym kupiliśmy łącznie 89 mieszkań. Na przełomie 2021 i 2022 r., w ciągu zaledwie kilku dni, podpisaliśmy kolejne 21 aktów notarialnych.  

Nie zwalniamy – w 2022 wchodzimy z impetem

Ledwo pożegnaliśmy 2021, a już mamy mnóstwo planów na kolejny rok. Przez cały ten czas uważnie analizujemy to, co dzieje się na rynku i wyciągamy wnioski. Jesteśmy pewni, że ten rok będzie jeszcze lepszy – tak samo dla nas, jak i dla wszystkich osób, które współpracują z marką Horyzont Inwestycji. Tak naprawdę już teraz chcemy wszystkim podziękować za zaufanie – obecnym i przyszłym inwestorom, a jednocześnie zapewnić, że wspólnie będziemy pracować na kolejny sukces. Jeszcze większy i bardziej spektakularny od tego, co dotychczas udało nam się wspólnie osiągnąć.

Nie chcemy zdradzać wszystkich szczegółów, ale nowy rok witamy pełni optymizmu. Nie bez powodu, bo do 9 lutego udało się nam podpisać już 21 aktów notarialnych. W planach mamy wdrożenie nadwyżek kapitałowych i podwyższenie kapitału zakładowego. Wprowadzimy też konwersję pożyczek na kapitał zakładowy i umorzenia dobrowolne udziałów.

Możemy też już teraz zapowiedzieć, że ruszyliśmy z nową, ogromną inwestycją, o wartości 13 500 000 złotych. Nawet my nie możemy się doczekać efektów, ale jesteśmy pewni, że będą spektakularne.

Zapraszamy do śledzenia bloga i naszego kanału na YouTube – dzięki temu nie ominie Was żadna atrakcyjna okazja do pomnożenia swojego kapitału.

Paweł Kuczera

Polecany artykuły

28 lipca 2022

Co dalej z naszymi pieniędzmi?

Od dłuższego czasu tematem numer jeden publicznych debat jest inflacja. Jednak polityczni spin doktorzy zamiast konkretów na temat tego jak w walczyć z tym niekorzystnym zjawiskiem, skierowali [...]
Czytaj więcej
22 lipca 2022

Spółka z o.o. – dlaczego warto ją założyć?

O tym, że nieznajomość prawa szkodzi – w tym prawa podatkowego – przekonał się już niejeden przedsiębiorca. Jak odnaleźć się w gąszczu zawiłych sformułowań i niejasnych wytycznych, tak [...]
Czytaj więcej
8 czerwca 2022

Flipowanie na rynku pierwotnym – korzyści i zagrożenia

Mianem flippingu określamy strategię inwestowania w nieruchomości. W tym przypadku przedsiębiorca nie kupuje jednak mieszkania pod wynajem, lecz po to, żeby sprzedać go z zyskiem. Zanim inwestor [...]
Czytaj więcej
3 czerwca 2022

HORYZONT INWESTYCJI zaprasza na SPOTKANIA REGIONALNE

Jak dobrze kupić i drogo sprzedać, czyli mądre inwestowanie w nieruchomości Jesteś zainteresowany inwestowaniem w nieruchomości? Zastanawiasz się, czy na tak zatłoczonym i przesyconym rynku jest [...]
Czytaj więcej
26 maja 2022

Zainwestuj z zyskiem w stolicy Karkonoszy!

Jelenia Góra – miasto położone nieco ponad 100 kilometrów od Wrocławia. To tutaj powstaje kolejna inwestycja, realizowana przez Horyzont Inwestycji: osiedle „Pod Jeleniami”. Zaplanowany ROI [...]
Czytaj więcej
19 maja 2022

Gdzie inwestować w nieruchomości? Poznaj najlepsze lokalizacje

Zamierzasz ulokować kapitał w nieruchomościach? Planujesz zakup mieszkania pod wynajem, a może chcesz rozpocząć przygodę z flippingiem? Aby osiągnąć zysk, powinieneś zwrócić uwagę na różne [...]
Czytaj więcej