Marcin Kuryło
Marcin Kuryło

Marcin Kuryło

Współwłaściciel - Mentor

Specjalista w analizie rynku nieruchomości. Biznesowy wizjoner i mentor. Ekspert z ogromnym doświadczeniem biznesowym zdobytym zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Jest twórcą i właścicielem największej e-sieci dystrybucji pokryć dachowych z blachy. Powołał do życia i zarządzał także największą spółką w Turcji zajmującą się zbiórką i recyklingiem odzieży używanej. Obecnie zaangażowany jako współwłaściciel i współtwórca w rozwój marki „Horyzont Inwestycji” - lidera na rynku inwestycji w nieruchomości.

Czym jest dla Pana inwestowanie na rynku nieruchomości?

Mówiąc żartobliwie, mam wrażenie, że w moich żyłach płynie nie krew, ale pasja. Inwestowanie na rynku nieruchomości jest dla mnie pasją – jak wszystko, czym się zajmuję. Nie robię niczego, w co nie wierzę, co nie sprawia mi radości i co nie przynosi zysku. Inwestowanie w nieruchomości ma w sobie wszystko to, czego ja potrzebuję do życia. Daje dużą satysfakcję, duże możliwości działania i pomnażania kapitału własnego i inwestorów, którzy nam ufają. Którzy są przekonani o tym, że w Horyzont Inwestycji robimy to z wielką pasją, którą widzą w każdym osiąganym przez nas celu.

Jakie Pana cechy sprawiają, że jest Pan tu, gdzie jest?

Przede wszystkim jest to wiara w samego siebie i we własne pomysły. Wiara w to, że to co sobie postanowię, na pewno się spełni. Drugą taką cechą jest umiejętność wybierania ludzi, którymi chcę się otaczać - wspólników i współpracowników, przyjaciół i znajomych. Otaczam się tymi, którzy coś potrafią, którzy mają w sobie duży potencjał, nawet jeśli nie potrafią go w sobie odnaleźć. Nigdy nie przekreślam ludzi. Zawsze staram się odnaleźć w nich to, w czym są najmocniejsi i zaplanować dla nich takie działania, aby rozwijając się sami, rozwijali także firmę, którą wspólnie tworzymy. Każda osoba, która kiedykolwiek ze mną współpracowała, utożsamiała się z projektem, który był w danym momencie realizowany. Uważam, że właśnie dzięki tym cechom jestem dziś tu, gdzie jestem. Z ludźmi, w których wierzę i którzy wierzą we mnie.

Co Pana motywuje do działania?

Największą motywacją do działania jest dla mnie budowanie firmy, która będzie liderem na rynku inwestycji na rynku nieruchomości. Już dziś mamy taką pozycję na rynku lokalnym, ale to na pewno nie jest szczyt naszych marzeń, a już z pewnością nie jest to szczyt naszych możliwości. Zrobimy wszystko, aby Horyzont Inwestycji był numerem 1 w Polsce. Tym co mnie motywuje do działania jest także chęć tworzenia miejsc pracy. Codziennie, dzięki naszemu pomysłowi na biznes, dziesiątki osób zyskują pracę. To jest coś, co powoduje, że chce mi się rano wstawać z łóżka.

Niektórzy mają codzienne nawyki - czy ma Pan jakiś, który Pana zdaniem warto wdrożyć i dlaczego?

Z pewnością ważnym nawykiem, który cały czas w sobie rozwijam, jest wcześniejsze planowanie dnia pracy. Uważam, że ustalenie codziennie rano tego, co chcę lub co muszę wykonać, jest bardzo ważne. Nie wystarczy o tym pomyśleć, trzeba to również zapisać. Tak jak i różne pomysły, które przychodzą nam do głowy w ciągu dnia. Warto te nawyki w sobie pielęgnować i je rozwijać, bo one powodują, że nasz dzień staje się bardziej poukładany, a przez to bardziej efektywny i produktywny. To z kolei przesądza o osiągnięciu sukcesu i pozwala nam się rozwijać. W ujęciu mniej biznesowym, bardzo dobrym nawykiem, który w sobie wykształciłem, jest regularne picie wody i regularne spożywanie posiłków. Kiedyś tego nie robiłem, dziś dzięki prawidłowemu odżywianiu lepiej się czuję. Polecam wszystkim wprowadzenie zdrowych nawyków - warto o siebie zadbać.

Mój największy sukces, osiągnięcie, z którego jestem dumny, to ...

W życiu prywatnym jest to wychowanie i wykształcenie syna na mądrego i elokwentnego człowieka, który jest dziś dla mnie dużym wsparciem i ważną częścią firmy. Także to, że jestem w szczęśliwym związku, daje mi dużo energii do działania. Jeśli chodzi o życie zawodowe, jestem przekonany, że mój największy sukces jest wciąż przede mną i przed Horyzontem Inwestycji. Osoby, które spotkałem na swojej drodze, z którymi tworzę i rozwijam firmę, to dla mnie ogromny sukces tu i teraz. Wcześniejsze sukcesy to dwa duże projekty - dwie duże firmy zrealizowane z powodzeniem w Polsce i za granicą. Zawsze w moim życiu było tak, że jak się za coś zabierałem, to musiało to być zrobione z rozmachem. Dziś także, tworząc Horyzont Inwestycji, uczestniczymy w dużym projekcie, który bardzo nas absorbuje, ale daje przy tym mnóstwo satysfakcji. Dajemy zatrudnienie wielu osobom, pomagamy pomnażać kapitał naszych inwestorów. Miesięcznie aktywujemy kilkaset osób do działania. Pobudzamy do pracy wiele milionów złotych. To sukces, którego każdego dnia doświadczamy ja, moi wspólnicy i inwestorzy Horyzontu Inwestycji.