Istnieją ich setki – jeśli nie tysiące: książki o inwestowaniu w nieruchomości, finansach osobistych, rozwoju osobistym i motywacji. Odnoszący sukcesy przedsiębiorcy polecają wszystko, od „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” (D. Carnegie) po „Sekrety amerykańskich milionerów” (S. J. Thomas, W.D. Danko). Podjęcie decyzji, którą książkę należy przeczytać jako pierwszą, a którą jako następną, jest trudnym zadaniem. Warto jednak stale poszerzać swoją wiedzę, bo to w końcu ona stanowi jeden z kluczowych elementów przewagi konkurencyjnej w każdym biznesie.
Zdobywanie wiedzy to proces, który tak naprawdę nigdy nie powinien się kończyć, bez względu na dziedzinę, w której się specjalizujesz. Dotyczy to także inwestowania w nieruchomości. Rynek się zmienia, a wraz z nim preferencje inwestorów, kupujących i najemców. Dobrze jest mieć rękę na pulsie.
Jakie obszary związane z inwestowaniem w nieruchomości warto zgłębić?
Zaangażuj się w codzienne studiowanie poniższych tematów, a będziesz lepiej wykorzystywał nadarzające się okazje, lepiej szacował koszty i zyski oraz z większą swobodą podejmował decyzje. Oto podstawowe obszary, które powinieneś wnikliwie poznać, chcąc opanować biegle sztukę inwestowania w nieruchomości:
1. Ogólne zasady i strategie,
2. Finansowanie,
3. Analiza transakcji,
4. Szacowanie zakresu remontu,
5. Znajdowanie okazji i negocjowanie umów,
6. Zarządzanie nieruchomością,
7 Aspekty prawne.
Chcąc zostać inwestorem na rynku nieruchomości, powinieneś potraktować te 7 punktów jako podstawowe bloki edukacyjne. Książki o inwestowaniu w nieruchomości, które przeczytasz, doświadczeni inwestorzy, których spotkasz, i błędy, które popełnisz, będą twoimi nauczycielami.
Po co czytać książki o inwestowaniu w nieruchomości w 2021 roku?
W dzisiejszych czasach wszystko jest darmowe, prawda? Więc po co czytać książki o inwestowaniu w nieruchomości? Faktycznie, w internecie mamy dziś dostęp do bezpłatnej wiedzy – nasi eksperci z Horyzont Inwestycji także chętnie się nią dzielą, m.in. poprzez publikacje na blogu. Zachęcamy Cię do czerpania z tej wiedzy, do dołączenia do grupy na Facebooku, interakcji na naszych forach i zadawania wielu pytań. Książki mają tę cudowną zaletę, że skupiają się na Twojej edukacji bez rozpraszania uwagi. Czytanie jest jak „rozmowa”, którą prowadzisz z autorem, niczym z osobistym nauczycielem. Nawet samo przejście obok półki z książkami i zauważenie na niej konkretnego tytułu, może przypomnieć Ci o pomysłach i wskazówkach, które warto wdrożyć.
Już niebawem, w drugiej części wpisu, pojawią się konkretne tytuły, z którymi moim zdaniem warto się zapoznać.
Marcin Kuryło