7 lipca 2021
Aktualności

Networking z Horyzontem Inwestycji – trampolina do sukcesu

Dziś nie można nie doceniać znaczenia networkingu. W biznesie to jedno z najlepszych źródeł rozwoju kariery i sukcesu zawodowego. Dobra sieć kontaktów może dostarczyć potencjalnych klientów, możliwość rozwoju osobistego i całej firmy. Jeśli chcesz zwiększać szanse na sukces swojej firmy, musisz zrozumieć znaczenie networkingu. Eksperci Horyzontu Inwestycji spotkali się we Wrocławiu z tymi, którzy stawiają na rozwój swoich biznesów. 

Spotkanie networkingowe, organizowane przez Horyzont Inwestycji, odbyło się 26 czerwca we Wrocławiu. Prowadził je Michał Boniaszczuk, gospodarz programu Łączą Nas Nieruchomości, sprzedawca z 16 letnim doświadczeniem, pośrednik i inwestor. Michał często podkreśla, że, bez kontaktów, bez relacji nie ma biznesu. Żeby je budować, trzeba skupić się na drugiej osobie, spotkać się z nią, poznać ją. Między innymi dlatego powstało “ŁNN” – w celu sieciowania osób pracujących na rynku nieruchomości. Społeczność skupiona wokół Michała docenia również fakt, że wywiady z ekspertami z branży mają dużą wartość merytoryczną. Nie mogliśmy lepiej wybrać prowadzącego. Podczas pierwszego spotkania z Pawłem Kuczerą, założycielem Horyzontu Inwestycji, rozmawiali o tym, jak zautomatyzować biznes i prowadzić 40 flipów w tym samym czasie. Dziś Horyzont Inwestycji realizuje jednocześnie 120 inwestycji – na działkach, na mieszkaniach i na gruntach. 

Celem networkingu było skonfrontowanie wszystkich osób i usług, które każdy mógł zaprezentować podczas swojego wystąpienia. Każdy z uczestników miało 45 sekund na to, by opowiedzieć kim jest, czym jest zajmuje i kogo poszukuje. Wymiana kontaktów sprzyjała nawiązywaniu nowych relacji biznesowych. Uczestnikami networkingu były głównie osoby związane z różnymi aspektami działania rynku  nieruchomości. 

Dlaczego warto spotykać się podczas networkingu? 

Jaką wartość ma networking? Korzyści z networkingu biznesowego to niematerialne korzyści wynikające z komunikowania się z innymi profesjonalistami z branży lub z nią związanymi. Spotkania networkingowe to doskonała okazja do przedstawienia swoich usług osobom, które szukają partnerów biznesowych. Dla Horyzontu Inwestycji była to idealna sposobność do pokazania tego, czym zajmuje się firma. Obecnie jej głównym targetem są flipy na gruntach, inwestycje deweloperskie, flipy na mieszkaniach. Wszystko to dzieje się z coraz większym rozmachem, a zespół Horyzontu Inwestycji stale się rozrasta o – kolejnych ekspertów. Nowi koordantorzy są odpowiedzialni za procesy logistyczne związane z ponad 100 inwestycjami prowadzonymi przez Horyzont Inwestycji na terenie całego kraju. 

Wydarzenia networkingowe dają możliwość znalezienia innych osób, które znajdują się w podobnej sytuacji, gdy pracujesz nad rozwojem firmy. Jednocześnie zapewniają miejscowym (i nie tylko_ przedsiębiorcom platformę do spotkań i wymiany pomysłów.

Większość ludzi biznesu docenia spotkania networkingowe. Regularne kontakty z odpowiednimi ludźmi mogą być też świetnym sposobem podniesieniem morale. Szczególnie w trudnych początkowych fazach nowego biznesu. Jeśli jesteś właśnie na tym etapie, podczas spotkań networkingowych przekonasz się, że wielu, jeśli nie wszyscy, właściciele firm, mieli podobne doświadczenia.

Jakie są zalety sieci biznesowych? 

Nawiązywanie kontaktów biznesowych może pozwolić Ci zwiększyć świadomość najnowszych trendów lub technologii w Twojej branży lub być z nimi na bieżąco. Sieć może również zapewnić Ci profesjonalnych mentorów lub kontakty, które mogą być w stanie pomóc Ci w rozwiązywaniu problemów, jeśli takie się pojawią na drodze Twojej działalności. Na przykład, jeśli Twoja firma potrzebuje finansowania kapitałowego, za pośrednictwem kanałów sieciowych możesz znaleźć inwestora.

Networking jest także idealnym narzędziem do poszerzania swojej wiedzy poprzez wykorzystanie poglądów i wcześniejszych doświadczeń innych. Networking buduje pewność, że Twoja firma i metody, które stosujesz do jej prowadzenia i zarządzania, są konkurencyjne i porównywalne z podobnymi firmami.

Spotkaj się z ekspertami Horyzontu Inwestycji

Wszyscy są spragnieni osobistych kontaktów, które sytuacja pandemiczna długo utrudniała. Dlatego kolejne spotkania networkingowe odbędą się już niebawem w kolejnych miastach w Polsce. Horyzont Inwestycji odwiedzi Kraków, Warszawę, Poznań, Lublin czy Gdańsk, by dawać ludziom nową wartość. W myśl zasady: biznes to ludzie, ludzie to biznes, a relacje – to my. Uczymy się od siebie nawzajem i dzielimy doświadczeniem. Inspirujemy do działania. Dzielimy się wiedzą profesjonalistów na temat rynku nieruchomości. Zarażamy dobrą energią. 

Obejrzyj relację ze spotkania networkingowego we Wrocławiu: 

Polecany artykuły

30 kwietnia 2024

Akademia Inwestycyjna

LOKALIZACJA KONFERENCJI:  Haston City Hotel 51-117 Wrocław, ul. Irysowa 1-3 CZYM JEST AKADEMIA INWESTYCYJNA? AKADEMIA INWESTYCYJNA jest doskonałą okazją do zbudowania solidnego portfela kontaktów, do [...]
Czytaj więcej
13 października 2022

Kapitał w spółce z o.o. – co warto o nim wiedzieć?

W kolejnym odcinku serii duet podatkowo-prawny, dr Monika Mucha i Marzena Zdyrko-Woźniak, które w studio Horyzont Inwestycji gości Paweł Kuczera, wyjaśniają szczegółowo kwestie [...]
Czytaj więcej
2 października 2022

Dobry biznes jest najlepszą sztuką!

Zastanawiasz się jakie możliwości niesie inwestowanie w nieruchomości i dlaczego dzięki nim można pomnażać kapitał w bardzo prosty i szybki sposób? Paweł Kuczera [...]
Czytaj więcej
14 września 2022

Jak być agentem nieruchomości w trudnych czasach?

Gościem Pawła Kuczery jest odnoszący sukcesy agent nieruchomości, specjalizujący się w sprzedaży apartamentów premium. Jak to robi? Dostosowuje i wdraża różnego [...]
Czytaj więcej
24 sierpnia 2022

Spółka jawna w pigułce

Spółka jawna – oto bohaterka najnowszego odcinka z serii Horyzont Inwestycji, w którym Paweł Kuczera gości duet prawno-podatkowy. Ekspertki – dr Monika Mucha i Marzena Zdyrko-Woź[...]
Czytaj więcej
18 sierpnia 2022

4 edycja Wielkiej Wymiany Kontaktów – musisz tam być!

Bez względu na to, gdzie mieszkacie, czym się zajmujecie lub jaki jest wasz styl życia, to wydarzenie jest dla Was! Kolejna – 4 edycja Wielkiej Wymiany Kontaktów – odbędzie [...]
Czytaj więcej