7 lipca 2021
Aktualności

Networking z Horyzontem Inwestycji – trampolina do sukcesu

Dziś nie można nie doceniać znaczenia networkingu. W biznesie to jedno z najlepszych źródeł rozwoju kariery i sukcesu zawodowego. Dobra sieć kontaktów może dostarczyć potencjalnych klientów, możliwość rozwoju osobistego i całej firmy. Jeśli chcesz zwiększać szanse na sukces swojej firmy, musisz zrozumieć znaczenie networkingu. Eksperci Horyzontu Inwestycji spotkali się we Wrocławiu z tymi, którzy stawiają na rozwój swoich biznesów. 

Spotkanie networkingowe, organizowane przez Horyzont Inwestycji, odbyło się 26 czerwca we Wrocławiu. Prowadził je Michał Boniaszczuk, gospodarz programu Łączą Nas Nieruchomości, sprzedawca z 16 letnim doświadczeniem, pośrednik i inwestor. Michał często podkreśla, że, bez kontaktów, bez relacji nie ma biznesu. Żeby je budować, trzeba skupić się na drugiej osobie, spotkać się z nią, poznać ją. Między innymi dlatego powstało “ŁNN” – w celu sieciowania osób pracujących na rynku nieruchomości. Społeczność skupiona wokół Michała docenia również fakt, że wywiady z ekspertami z branży mają dużą wartość merytoryczną. Nie mogliśmy lepiej wybrać prowadzącego. Podczas pierwszego spotkania z Pawłem Kuczerą, założycielem Horyzontu Inwestycji, rozmawiali o tym, jak zautomatyzować biznes i prowadzić 40 flipów w tym samym czasie. Dziś Horyzont Inwestycji realizuje jednocześnie 120 inwestycji – na działkach, na mieszkaniach i na gruntach. 

Celem networkingu było skonfrontowanie wszystkich osób i usług, które każdy mógł zaprezentować podczas swojego wystąpienia. Każdy z uczestników miało 45 sekund na to, by opowiedzieć kim jest, czym jest zajmuje i kogo poszukuje. Wymiana kontaktów sprzyjała nawiązywaniu nowych relacji biznesowych. Uczestnikami networkingu były głównie osoby związane z różnymi aspektami działania rynku  nieruchomości. 

Dlaczego warto spotykać się podczas networkingu? 

Jaką wartość ma networking? Korzyści z networkingu biznesowego to niematerialne korzyści wynikające z komunikowania się z innymi profesjonalistami z branży lub z nią związanymi. Spotkania networkingowe to doskonała okazja do przedstawienia swoich usług osobom, które szukają partnerów biznesowych. Dla Horyzontu Inwestycji była to idealna sposobność do pokazania tego, czym zajmuje się firma. Obecnie jej głównym targetem są flipy na gruntach, inwestycje deweloperskie, flipy na mieszkaniach. Wszystko to dzieje się z coraz większym rozmachem, a zespół Horyzontu Inwestycji stale się rozrasta o – kolejnych ekspertów. Nowi koordantorzy są odpowiedzialni za procesy logistyczne związane z ponad 100 inwestycjami prowadzonymi przez Horyzont Inwestycji na terenie całego kraju. 

Wydarzenia networkingowe dają możliwość znalezienia innych osób, które znajdują się w podobnej sytuacji, gdy pracujesz nad rozwojem firmy. Jednocześnie zapewniają miejscowym (i nie tylko_ przedsiębiorcom platformę do spotkań i wymiany pomysłów.

Większość ludzi biznesu docenia spotkania networkingowe. Regularne kontakty z odpowiednimi ludźmi mogą być też świetnym sposobem podniesieniem morale. Szczególnie w trudnych początkowych fazach nowego biznesu. Jeśli jesteś właśnie na tym etapie, podczas spotkań networkingowych przekonasz się, że wielu, jeśli nie wszyscy, właściciele firm, mieli podobne doświadczenia.

Jakie są zalety sieci biznesowych? 

Nawiązywanie kontaktów biznesowych może pozwolić Ci zwiększyć świadomość najnowszych trendów lub technologii w Twojej branży lub być z nimi na bieżąco. Sieć może również zapewnić Ci profesjonalnych mentorów lub kontakty, które mogą być w stanie pomóc Ci w rozwiązywaniu problemów, jeśli takie się pojawią na drodze Twojej działalności. Na przykład, jeśli Twoja firma potrzebuje finansowania kapitałowego, za pośrednictwem kanałów sieciowych możesz znaleźć inwestora.

Networking jest także idealnym narzędziem do poszerzania swojej wiedzy poprzez wykorzystanie poglądów i wcześniejszych doświadczeń innych. Networking buduje pewność, że Twoja firma i metody, które stosujesz do jej prowadzenia i zarządzania, są konkurencyjne i porównywalne z podobnymi firmami.

Spotkaj się z ekspertami Horyzontu Inwestycji

Wszyscy są spragnieni osobistych kontaktów, które sytuacja pandemiczna długo utrudniała. Dlatego kolejne spotkania networkingowe odbędą się już niebawem w kolejnych miastach w Polsce. Horyzont Inwestycji odwiedzi Kraków, Warszawę, Poznań, Lublin czy Gdańsk, by dawać ludziom nową wartość. W myśl zasady: biznes to ludzie, ludzie to biznes, a relacje – to my. Uczymy się od siebie nawzajem i dzielimy doświadczeniem. Inspirujemy do działania. Dzielimy się wiedzą profesjonalistów na temat rynku nieruchomości. Zarażamy dobrą energią. 

Obejrzyj relację ze spotkania networkingowego we Wrocławiu: 

Polecany artykuły

28 lipca 2022

Co dalej z naszymi pieniędzmi?

Od dłuższego czasu tematem numer jeden publicznych debat jest inflacja. Jednak polityczni spin doktorzy zamiast konkretów na temat tego jak w walczyć z tym niekorzystnym zjawiskiem, skierowali [...]
Czytaj więcej
22 lipca 2022

Spółka z o.o. – dlaczego warto ją założyć?

O tym, że nieznajomość prawa szkodzi – w tym prawa podatkowego – przekonał się już niejeden przedsiębiorca. Jak odnaleźć się w gąszczu zawiłych sformułowań i niejasnych wytycznych, tak [...]
Czytaj więcej
8 czerwca 2022

Flipowanie na rynku pierwotnym – korzyści i zagrożenia

Mianem flippingu określamy strategię inwestowania w nieruchomości. W tym przypadku przedsiębiorca nie kupuje jednak mieszkania pod wynajem, lecz po to, żeby sprzedać go z zyskiem. Zanim inwestor [...]
Czytaj więcej
3 czerwca 2022

HORYZONT INWESTYCJI zaprasza na SPOTKANIA REGIONALNE

Jak dobrze kupić i drogo sprzedać, czyli mądre inwestowanie w nieruchomości Jesteś zainteresowany inwestowaniem w nieruchomości? Zastanawiasz się, czy na tak zatłoczonym i przesyconym rynku jest [...]
Czytaj więcej
26 maja 2022

Zainwestuj z zyskiem w stolicy Karkonoszy!

Jelenia Góra – miasto położone nieco ponad 100 kilometrów od Wrocławia. To tutaj powstaje kolejna inwestycja, realizowana przez Horyzont Inwestycji: osiedle „Pod Jeleniami”. Zaplanowany ROI [...]
Czytaj więcej
19 maja 2022

Gdzie inwestować w nieruchomości? Poznaj najlepsze lokalizacje

Zamierzasz ulokować kapitał w nieruchomościach? Planujesz zakup mieszkania pod wynajem, a może chcesz rozpocząć przygodę z flippingiem? Aby osiągnąć zysk, powinieneś zwrócić uwagę na różne [...]
Czytaj więcej