7 lipca 2021
Aktualności

Networking z Horyzontem Inwestycji – trampolina do sukcesu

Dziś nie można nie doceniać znaczenia networkingu. W biznesie to jedno z najlepszych źródeł rozwoju kariery i sukcesu zawodowego. Dobra sieć kontaktów może dostarczyć potencjalnych klientów, możliwość rozwoju osobistego i całej firmy. Jeśli chcesz zwiększać szanse na sukces swojej firmy, musisz zrozumieć znaczenie networkingu. Eksperci Horyzontu Inwestycji spotkali się we Wrocławiu z tymi, którzy stawiają na rozwój swoich biznesów. 

Spotkanie networkingowe, organizowane przez Horyzont Inwestycji, odbyło się 26 czerwca we Wrocławiu. Prowadził je Michał Boniaszczuk, gospodarz programu Łączą Nas Nieruchomości, sprzedawca z 16 letnim doświadczeniem, pośrednik i inwestor. Michał często podkreśla, że, bez kontaktów, bez relacji nie ma biznesu. Żeby je budować, trzeba skupić się na drugiej osobie, spotkać się z nią, poznać ją. Między innymi dlatego powstało “ŁNN” – w celu sieciowania osób pracujących na rynku nieruchomości. Społeczność skupiona wokół Michała docenia również fakt, że wywiady z ekspertami z branży mają dużą wartość merytoryczną. Nie mogliśmy lepiej wybrać prowadzącego. Podczas pierwszego spotkania z Pawłem Kuczerą, założycielem Horyzontu Inwestycji, rozmawiali o tym, jak zautomatyzować biznes i prowadzić 40 flipów w tym samym czasie. Dziś Horyzont Inwestycji realizuje jednocześnie 120 inwestycji – na działkach, na mieszkaniach i na gruntach. 

Celem networkingu było skonfrontowanie wszystkich osób i usług, które każdy mógł zaprezentować podczas swojego wystąpienia. Każdy z uczestników miało 45 sekund na to, by opowiedzieć kim jest, czym jest zajmuje i kogo poszukuje. Wymiana kontaktów sprzyjała nawiązywaniu nowych relacji biznesowych. Uczestnikami networkingu były głównie osoby związane z różnymi aspektami działania rynku  nieruchomości. 

Dlaczego warto spotykać się podczas networkingu? 

Jaką wartość ma networking? Korzyści z networkingu biznesowego to niematerialne korzyści wynikające z komunikowania się z innymi profesjonalistami z branży lub z nią związanymi. Spotkania networkingowe to doskonała okazja do przedstawienia swoich usług osobom, które szukają partnerów biznesowych. Dla Horyzontu Inwestycji była to idealna sposobność do pokazania tego, czym zajmuje się firma. Obecnie jej głównym targetem są flipy na gruntach, inwestycje deweloperskie, flipy na mieszkaniach. Wszystko to dzieje się z coraz większym rozmachem, a zespół Horyzontu Inwestycji stale się rozrasta o – kolejnych ekspertów. Nowi koordantorzy są odpowiedzialni za procesy logistyczne związane z ponad 100 inwestycjami prowadzonymi przez Horyzont Inwestycji na terenie całego kraju. 

Wydarzenia networkingowe dają możliwość znalezienia innych osób, które znajdują się w podobnej sytuacji, gdy pracujesz nad rozwojem firmy. Jednocześnie zapewniają miejscowym (i nie tylko_ przedsiębiorcom platformę do spotkań i wymiany pomysłów.

Większość ludzi biznesu docenia spotkania networkingowe. Regularne kontakty z odpowiednimi ludźmi mogą być też świetnym sposobem podniesieniem morale. Szczególnie w trudnych początkowych fazach nowego biznesu. Jeśli jesteś właśnie na tym etapie, podczas spotkań networkingowych przekonasz się, że wielu, jeśli nie wszyscy, właściciele firm, mieli podobne doświadczenia.

Jakie są zalety sieci biznesowych? 

Nawiązywanie kontaktów biznesowych może pozwolić Ci zwiększyć świadomość najnowszych trendów lub technologii w Twojej branży lub być z nimi na bieżąco. Sieć może również zapewnić Ci profesjonalnych mentorów lub kontakty, które mogą być w stanie pomóc Ci w rozwiązywaniu problemów, jeśli takie się pojawią na drodze Twojej działalności. Na przykład, jeśli Twoja firma potrzebuje finansowania kapitałowego, za pośrednictwem kanałów sieciowych możesz znaleźć inwestora.

Networking jest także idealnym narzędziem do poszerzania swojej wiedzy poprzez wykorzystanie poglądów i wcześniejszych doświadczeń innych. Networking buduje pewność, że Twoja firma i metody, które stosujesz do jej prowadzenia i zarządzania, są konkurencyjne i porównywalne z podobnymi firmami.

Spotkaj się z ekspertami Horyzontu Inwestycji

Wszyscy są spragnieni osobistych kontaktów, które sytuacja pandemiczna długo utrudniała. Dlatego kolejne spotkania networkingowe odbędą się już niebawem w kolejnych miastach w Polsce. Horyzont Inwestycji odwiedzi Kraków, Warszawę, Poznań, Lublin czy Gdańsk, by dawać ludziom nową wartość. W myśl zasady: biznes to ludzie, ludzie to biznes, a relacje – to my. Uczymy się od siebie nawzajem i dzielimy doświadczeniem. Inspirujemy do działania. Dzielimy się wiedzą profesjonalistów na temat rynku nieruchomości. Zarażamy dobrą energią. 

Obejrzyj relację ze spotkania networkingowego we Wrocławiu: 

Polecany artykuły

14 lipca 2021

Czy ceny nieruchomości będą dalej rosnąć? Dlaczego tak się dzieje?

Rynek nieruchomości nie zmienia się tak drastycznie, jak pozostałe obszary inwestycyjne, a mimo wszystko ceny nieruchomości są tematem, który gości na ustach wszystkich –tak samo [...]
Czytaj więcej
5 lipca 2021

Podatek VAT a remont przekraczający 30% wartości nieruchomości

Mogłoby się wydawać, że handel nieruchomościami, które wymagają remontu, to nic skomplikowanego. Kupujemy mieszkanie, wykonujemy remont i sprzedajemy z zyskiem – ot, cała filozofia. W praktyce sprawa [...]
Czytaj więcej
29 czerwca 2021

Zarabianie na flipach – o czym musisz wiedzieć?

Flipy to wyjątkowe inwestycje na rynku nieruchomości, które w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością. Pojęcie flipa wzięło się z języka [...]
Czytaj więcej
22 czerwca 2021

Jak zgłosić wynajem mieszkania?

Wynajem mieszkania to dla niektórych stałe, a czasem nawet jedyne, źródło dochodu. Wiele osób zastanawia się, jak zgłosić wynajem mieszkania. Pytania często nie [...]
Czytaj więcej
16 czerwca 2021

Wynajem mieszkania a urząd skarbowy – co musisz wiedzieć, aby nie narazić się na gniew fiskusa?

Wynajem mieszkania to jeden z lepszych sposobów na uzyskanie dochodu pasywnego. Z tego rozwiązania korzystają zarówno doświadczeni inwestorzy na rynku nieruchomości oraz osoby prywatne, któ[...]
Czytaj więcej
10 czerwca 2021

Nasze inwestycje rosną w oczach!

Horyzont Inwestycji zajmuje się inwestowaniem w nieruchomości na terenie całego kraju. Obecnie realizujemy ich ponad sto kilkadziesiąt równoległe. Są to flipy mieszkaniowe, inwestycje na zasadzie [...]
Czytaj więcej